Eagle Cross Country

High School Cross Country

Date
 Location/School
 Location
Time
 Results
August 18
Incarnate Word Invite
Willow Waterhole
TBA
JV Boys - 5th Place
JV Girls - Individual Results
Varsity Boys - 4th Place
Varsity Girls - 6th Place
August 25
The Woodlands Christian Invite
TWCA
TBA
JV Boys - 6th Place
JV Girls - Individual Results
Varsity Boys - 3rd Place
Varsity Girls - 4th Place
September 8
LSA Invite
Challenger 7 Park
 TBA
JV Boys - 2nd Place
JV Girls - Individual Results
Varsity Boys - 2nd Place
Varsity Girls - 1st Place
September 15 
Cypress Christian Warrior Run
CCS
 TBA
JV Boys - 7th Place
JV Girls - Individual Results
Varsity Boys - 1st Place
Varsity Girls - 4th Place 
September 22
Second Baptist Invitational
  SBS-West Campus
  TBA
JV Boys - 1st Place
Varsity Boys - 1st Place
Varsity Girls - 2nd Place
October 6 
Katy Faith West Hills
Katy Park
 TBA
JV Boys - Individual Results
JV Girls - Individual Results
Varsity Boys - 4th Place
Varsity Girls - 3rd Place
October 13
St. John's Ramble
TC Jester Park
 TBA
Varsity Boys - 1st Place
Varsity Girls - 10th Place
October 18
TAPPS 4A District 7 Meet
Challenger 7 Park
 TBA
Varsity Boys - 1st Place (District Champs)
Varsity Girls - 3rd Place
October 29
TAPPS State Championship
Waco
 TBA
Varsity Boys - 4th Place
Varsity Girls - 9th Place

Middle School Cross Country

Date
 Location/School
 Location
 Time
 Results
August 25
The Woodlands Christian Meet
TWCA
10:00 am
Boys - 3rd Place
Girls - 1st Place
September 8 
Lutheran South Invite
Challenger 7 Park
10:30 am
Boys - 4th Place
Girls - 2nd Place
September 15  
Trinity Klein Invite
Trinity Klein Lutheran
9:00 am
Boys - 11th Place
Girls - 3rd Place
September 22
Second Baptist Invite
SBS-West Campus
TBA
Boys - 8th Place
Girls - 2nd Place
October 6 
Katy Faith West Hills
Katy Park
 TBA
Boys - 11th Place
Girls - 1st Place
October 13 
St. John's Ramble 
TC Jester Park
  TBA
Individual Results
October 18
 GHAC District Championships
Challenger 7 Park 
 TBA
Boys - 6th Place
Girls - 1st Place (District Champs)